Reklamlar Yazar Yazar Tarih 02 Mayıs 2010
 ANKARAGÜCÜ: 1 – TRABZONSPOR: 0

ANKARAGÜCÜ: 1 – TRABZONSPOR: 0

ANKARAGÜCÜ: 1 – TRABZONSPOR: 0

Ankaragücü, aklı Urfa’da olan rakibini yenerken, Trabzonspor, Ankaragücü seyircisi tarafından alkışlarla yolcu edildi.Trabzonspor alkışlarla!

Trabzonspor, ligde hedefsiz kalması nedeniyle sahaya etkin bir futbol yansıtamadı. Futbolcular, birkaç gün sonra oynayacakları Türkiye Kupası Finali’ni de düşünerek oyuna tempo koymadılar. Buna karşılık Ankaragücü, sezona yeni başlamış diri bir takım görüntüsündeydi. Oyunda dengeler hep Ankaragücü lehine gelişti. Ankaragücü golü çok erken buldu. 6. dakikada Geremi’nin sağdan ortaladığı topa Vittek altı pas içersinde yumuşak bir şutla kaleci Onur’un üzerinden gole çevirdi. Trabzonspor’un golden sonra tempoyu arttırarak Ankaragücü’nün üzerine gideceğini düşünenler yanıldı. Orta alanı Rajnoch ve Sapara ile çok iyi kontrol eden Ankara takımı, top kullanma üstünlüğünü de eline geçirip, özellikle sol kanatta Rothen ile tehlikeli ataklar düzenledi.

Onur yine günündeydi
Bir hafta sonra Fenerbahçe ile oynayacağı maçın, lider için zor geçecepini de bu arada oynadığı futbolla belli etti.32’de sahanın iyisi Rothen’in yerden pasına Mehmet Çakır penaltı noktası üzerinden gelişine vurdu. Kaleci Onur mükemmel önledi. 39’da Burak tek başına yarı sahayı geçip gole giderken, ağır kalınca arkadan yetişen savunmaya takıldı. Aynı dakikada, Ankaragücü’nden Mehmet Çakır da Burak’a nazire yaparcasına, tek başına yarı alanı geçip karşı karşıya kaldığı kaleciye nişanladı. Trabzonspor, ikinci yarıya Alanzinho ile başlayıp, skoru korumak isteyen Ankaragücü karşısında orta alanın hücum gücünü arttırmak istedi. Ancak Ankaragücü bu değişiklikten sonra daha rahat kontraatağa çıkmaya başladı. 77’de kaleci Onur, topu son anda İlhan’ın ayaklarından aldı. 79’da Alanzinho’nun sert şutunu, kaleci Serkan son anda köşeden kornere attı. Ankaragücü, aklı Urfa’da olan rakibini yenerken, Trabzonspor, Ankaragücü seyircisi tarafından alkışlarla yolcu edildi.

Etiketler: , , , , , , , , , , , ,
Yorum Yapın

Yorum yapılmamış »

Hiç Yorum Yok.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URL

Yorum Yapın