Reklamlar Yazar Yazar Tarih 16 Mayıs 2010
 Arda Turan Tottenham ile anlaştı

Arda Turan Tottenham ile anlaştı

Arda Turan Tottenham ile anlaştı

Topal’ın Valencia’ya gitmesinin ardından Galatasaray’ın yıldızı Arda Turan’ın da Tottenham’a transferi an meselesi…

Galasaray

‘ın yıldızları bir bir ayrılmaya devam ediyor… Mehmet Topal‘ın Valencia‘ya gitmesinin ardından Galatasaray’ın yıldızı Arda Turan‘ın da Tottenham‘a transferi an meselesi. Ancak, Rijkaard ve Dos Santos‘un Galatasaray’da ki geleceği bu transferin daha geç gerçekleşmesinin yolunu açtı. Sezon sonu Avrupa‘ya gitmek isteyen Arda Turan ise İngiliz ekibiyle prensipte anlaşmaya vardı. 

KULÜPLER ANLAŞMIŞTI!

Aslında Galatasaray yönetimi de Arda’nın Tottenham’a transferi için İngiliz kulübü ile anlaşmıştı… Fakat Rijkaard’ın geleceği konusundaki belirsizlik bu transferi şimdilik çıkmaza soktu.

Arda Turan ve Galatasaray yönetimine yakın kaynaklardan Radyospor‘a ulaşan bilgilere göre, Galatasaray ile Tottenham arasında yapılan ilk görüşmede, Tottenham Dos Santos’un bonservisi ve 5 Milyon Euro karşılığında Arda’yı transfer etme teklifinde bulundu.

Kulüpler arasında “5 mi olsun, 6 mı olsun” pazarlıkları sürerken Rijkaard’ın sezon sonu ayrılma ihtimalinin bir anda yükselmesi ve ayrılması halinde de Milan‘a gidecek olması transfer görüşmelerini farklı bir noktaya getirdi.

DOS SANTOS TA KALMAK İSTEMİYOR!

Daha önce Galatasaray’da oynamaya devam etmek istediğini belirten Dos Santos, Rijkaard’ın gidecek olması sebebiyle sarı-kırmızılı kulüpte kalma yönündeki fikrini değiştirdi.

Santos’un bu tavrı Arda Turan transferindeki takas seçeneğini de zora soktu. Bu gelişme üzerine Galatasaray yönetimi Arda’nın bonservis bedeli olarak Tottenham’dan 13 Milyon Euro istedi. Bu gelişmeler üzerine ise Tottenham geri adım attı. Ancak İngiliz takımının menajeri Harry Redknapp, Arda’nın transferi için bastırınca görüşmeler tekrar hız kazandı.

Arda Turan ile prensipte anlaşan Tottenham ‘ın bu transferi 15 gün içerisinde bitirmesi

Etiketler: , , , ,
Yorum Yapın

Yorum yapılmamış »

Hiç Yorum Yok.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URL

Yorum Yapın