Reklamlar Yazar Yazar Tarih 12 Mayıs 2010
 Bahçeli’den  İlk Yorum

Bahçeli’den İlk Yorum

Bahçeli’den  İlk Yorum

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Deniz Baykal’ın CHP Genel Başkanlık’tan istifa etmesini yorumladı. Bahçeli, yaptığı açıklamada, “Siyasi aktörler üzerinde yoğun bir kampanya başlattı. Hükümet gerçekleri acilen günışığına çıkarmalıdır” dedi.
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Deniz Baykal’ın istifasıyla ilgili, “Ana Muhalefet Lideri’nin özel hayatına yönelik muhatap olduğu utanç verici tertibin kara bir leke olarak siyasi tarihimize geçeceği de açıktır” açıklamasını yaptı.

Bahçeli, Deniz Baykal’la ilgili iddialara ve sonrasında ortaya çıkan gelişmelere
ilişkin yazılı bir açıklama yaptı. Türkiye’nin içine düştüğü puslu siyasi ortamın gerilimlerini ve gerginliklerini alabildiğine yaşadığını ifade eden Bahçeli, ardı ardına meydana gelen son derece düşündürücü olaylar dizisinin milleti tam anlamıyla şaşırttığını ve endişeye sevk ettiğini kaydetti. Bahçeli, “Kutuplaşma ve çatışmanın tırmandığı bugünkü ortamda kurumların birbiriyle çarpıştığı; çekişmelerin had safhaya ulaştığı; insanların birbirinden kuşku duyduğu tam bir çöküntü hali yaşanmaya başlanmıştır” dedi.

Milli ve manevi değerlerde olduğu kadar, siyasette de ahlaki ve vicdanı bütün ölçülerin kaybolduğunun altını çizen Bahçeli, açıklamasında şunları kaydetti: “Çok ciddi sosyal çözülme, ahlaki çöküş ve hayatın her alanında ortaya çıkan yozlaşma hali, üst düzey siyasetçileri de etkisi altına almıştır. Bunun en son örneği Sayın Deniz Baykal’ın da içinde yer aldığı iddialarda ortaya çıkmıştır.

Kişisel ilişkilerin ve özel hayatın mahremiyetinin sınırlarını tayin etmek elbette ki şahısların belirleyeceği bir alandır. Ancak Ana Muhalefet Liderinin özel hayatına yönelik muhatap olduğu utanç verici tertibin kara bir leke olarak siyasi tarihimize geçeceği de açıktır.

Elbette ki medyaya kadar yansıyan görüntülerin meşruiyeti ve doğruluğu, suçlama ve komplolara maruz kaldığını iddia edenlerin bileceği ve açıklayacağı hususlardır.
Ancak burada esas üzerinde durulması gereken nokta, Türk siyasetinin gizli mihraklar tarafından tanzim edilmeye çalışılıyor olması, kritik bir sürece giren ülkemizde siyaset aktörleri üzerinde yoğun bir kampanyanın başlatılmış bulunmasıdır.

İki kişiye ait olduğu iddia edilen görüntülerin, özel hayatın dokunulmazlığı ve gizliliği ilkelerini hiç dikkate almadan ve umursamadan, medya üzerinden ahlaksız yöntemlerle sızdırılması tarifi olmayan bir alçalma halinin son şeklidir.

Bu gelişmeler üzerine Sayın Baykal’ın, CHP Genel Başkanlığından istifa kararını açıklarken iddiaların komplo olduğunu vurgulaması, ülkemizin her sorununu çözmekle görevli ve yetkili olan AKP hükümetine de büyük bir sorumluluk yüklemiştir.
Yaptıkları görev itibariyle göz önünde olan siyasetçilerin; internet üzerinden yayımlanan ahlak, vicdan ve hukuk dışı saldırılara hedef haline gelmiş olması, ülkemizin hangi karanlık noktalara sürüklenmek istendiğinin en son delili olmuştur.
Bu kapsamda Başbakan Erdoğan’ın ve hükümetinin iddia edilen komployu bütün yönleriyle ve en kısa sürede çözüme kavuşturması en önemli siyaset sorumluluğu haline gelmiştir.

Türk siyasetinin, kaset savaşlarının ortasına düşmesi; çapsız ve ahlaksız gelişmelerin odağına gerilemesi hiç kimseye bir şey kazandırmayacaktır.

Milliyetçi Hareket Partisi, son olayla birlikte ortaya çıkan bireysel hak ve özgürlük alanlarını doğrudan ihlal eden, bu ve benzeri kanunsuz girişimlerin ve arkasındaki mihrakların tespitini ve gerçeklerin gün ışığına çıkarılmasını hükümetten acil olarak beklemektedir.”

Etiketler: , , , ,
Yorum Yapın

Yorum yapılmamış »

Hiç Yorum Yok.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URL

Yorum Yapın