Reklamlar Yazar Yazar Tarih 01 Haziran 2011
 Beni Mahcup Etmeyin

Beni Mahcup Etmeyin

Beni Mahcup Etmeyin

Erdoğan oylama öncesi vekillere “Ya tarih yazacaksınız ya tarih olacaksınız” diye seslendi. Başbakan’ı mahcup etmeyen Ak Partililer de paketi Meclis’ten geçirdi

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, anayasa paketinin tümü üzerinde yapılacak son oylama öncesi topladığı milletvekillerine duygusal bir konuşma yaparak, “Beni mahcup etmeyin, ya tarih yazacaksınız ya tarih olacaksınız. Paket geçmezse çeteler, mafyalar sevinir, halk üzülür. Kimi sevindirdiğinize, kimi üzdüğünüze bakın. Oyunu bozalım. Yüzdük yüzdük kuyruğuna geldik. Bu işi bitirelim” dedi. Başbakan’ı mahcup etmeyen Ak Partililer de anayasa teklifini Meclis’ten 336 oyla geçirdiler.

Teröre dikkat çekti
Erdoğan, TBMM Genel Kurulu’nda reddedilen 8. maddenin oylaması öncesi yaşananlara bakılması halinde neler olduğunun anlaşılacağını belirterek, sürecin başından bu yana yaşanan terör olaylarına dikkat çekti.
Erdoğan, anayasa paketinin tümü üzerindeki oylama öncesi, dün bu hafta içindeki üçüncü grup toplantısını yaptı ve paketin tümü üzerinde yapılacak oylamada fire olmamasını istedi.
Milletin anayasa paketinin kendisine gelmesini beklediğini belirten Erdoğan, şunları söyledi:
“Yüzdük yüzdük kuyruğuna geldik. Bu işi bitirin. Beni mahcup etmeyin. Partimize nifak sokmalarına izin vermeyin. Oynanan oyunları bozun. 8. maddeden sonra muhalefetin övgüler yağdırdığını gördünüz. Kimi sevindireceğinizi kimi üzeceğinizi dikkate alın. Bir daha statükocuları sevindirmeyelim, aramıza fitne girer bu tür ayrışmalardan dolayı, buna fırsat vermeyin.”
Anayasa paketinin geçmemesinin çeteleri, mafyayı ve terör eyleminde bulunanları sevindireceğini belirten Erdoğan, “Paket geçmezse millet üzülür. Geçerse millet sevinir, diğerleri üzülür. Bunu unutmayın. Hep birlikte tarih yazalım. Ya tarih yazacaksınız ya tarih olacaksınız. Tarih yazmazsak, tarih bizi siler” dedi. 90 yaşındaki eski bir parlamenterin kendisini aradığını ve “Bu işi bitirin” dediğini belirten Erdoğan, bütün gözlerin üzerlerinde olduğunu, zorlu bir sınav yaşandığını ancak milletvekillerine güvendiğini söyledi

Etiketler: , , , ,
Yorum Yapın

Yorum yapılmamış »

Hiç Yorum Yok.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URL

Yorum Yapın