Reklamlar Yazar Yazar Tarih 23 Mart 2011


Ertuğrul Sağlam Bursaspordan Ayrılacak mı

Ertuğrul Sağlam Kayserispor’un başındayken, “Kayseri’de biz seve seve kalacağımızı belirtmiştik. Ama inanın son dönemdeki gelişmeler, kamuoyundaki rahatsız edici duruş, bizi gelecek adına kuşkulandırıyor. Bunu da tekrar düşünmemiz gerekecek” demişti. Sağlam Ankaragücü maçı sonrası Bursa’da ise, “Kimseyi kandırmayalım. Şehirde yeni bir yapılanma lazım. Aksi taktirde herkes kendi çıkarları doğrultusunda kendi yoluna bakar” açıklamasını yaptı.

Son günlerde Galatasaray’ın teknik patronluğuna getireleceği dedikoduları dolaşan Sağlam, Kayseri’deki aynı konuşmasında Beşiktaş ile ilgili açıklamaları yalanlamasının ardından siyah beyazlı kulübün teknik direktörü olmuştu.

Bursaspor’un 47 yıllık tarihinde büyük bir başarıya imza atarak şampiyonluğu getiren teknik direktör Ertuğrul Sağlam’ın, Ankaragücü karşılaşması sonrasında yaptığı açıklamaların yankısı sürüyor. Kayserispor’un başındayken de benzer bir açıklamayı yapan başarılı teknik adamın ayrılıp ayrılmayacağı ise taraftarın merak konusu oldu.

23 Mayıs 2007 tarihinde Kayserispor teknik direktörlüğünü yapan Sağlam, o dönemde yönetimdeki olumsuzluklar nedeniyle yaptığı açıklamada rahatsızlığını dile getirmişti. Sağlam, “Kayseri kentinde, Kayserispor ile ilgili, bizimle alakalı hoş olmayan bir durum var. Bunu da açıkça söylüyorum. Bunun devam etmesi durumunda, burda kalmamız çok mantıklı olmaz diye düşünüyorum. Şehir bir bütün olursa, şehir bu işe baş koyarsa iyi bir kadro ile yapılacak güzel takviyelerle, daha büyük hedef kollanacaksa ben seve seve görevime devam etmeyi düşünüyorum” demişti.

Benzer bir konuşmayı Bursaspor’da da yapan Sağlam, yine şehrin bütünlüğünden yakınarak, geçtiğimiz yılki birlik ve bütünlüğün olmasını istedi. Sağlam en son oynanan Ankaragücü karşılaşması sonrasında ise, “Kimseyi kandırmayalım. Şehirde yeni bir yapılanma lazım. Aksi taktirde herkes kendi çıkarları doğrultusunda kendi yoluna bakar”dedi.

Yine Kayserispor döneminde aynı tarihte yaptığı açıklamada ismi geçtiği Beşiktaş ile alakalı resmi bir teklifin olmadığını, kendisinin de bu teklifi kabul etme gibi bir durumunun olmadığını belirten Sağlam 7 gün sonra Beşiktaş kulübü ile anlaşmıştı. Başarılı teknik adam geçtiğimiz günlerde isminin Galatasaray ile anılmasının ardından basın mensuplarına yaptığı açıklamada ise, “Şu anda ne Galatasaray ne de başka bir takımla görüşmemiz olmadı.

Böyle bir şey kesinlikle yok. Şu anda bu gibi işlerle uğraşmak yerine tüm enerjimizi ve konsantrasyonumuzu nasıl daha yukarılarda ligi bitiririzle meşgul etmek istiyoruz. Bu konuya açıklık getirmiş olduk. Sözleşme konusunda biz başkanımızla yüzeysel anlamda görüştük. Bursa’da çok mutlu olduğumu söyledim” açıklamasını yaptı. Alıntı : SporX

Etiketler: , , , , , , ,
Yorum Yapın

Yorum yapılmamış »

Hiç Yorum Yok.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URL

Yorum Yapın