Reklamlar Yazar Yazar Tarih 13 Mayıs 2010
 Gül, PAKETİ ONAYLADI

Gül, PAKETİ ONAYLADI

Gül, PAKETİ ONAYLADI

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Anayasa değişiklik paketini onayladı. Gül tarafından onaylanan Anayasa paketi halk oylamasına sunulacak.

KONUYLA İLĞİLİ YORUMLAR
Sayin demokrasi’yi bilmeyen yorumculara.

Halkin her dedigi,demokrasi gerekleri
olarak kabul edilirse bu bir cogunluk
DIKTATÖR’lügü yaratabilir.
Demokrasinin sinirlarini HALK belirlemez,
demokrasinin temel ilkeleri belirler.
***
Hitlerde kücükten kücükten oylarini yalanlarla
iktidara geldi ve yasak ve korkuyla simdiki
iktidarlar gibi,sonrada 50 milyon insan öldü.
anlaman icin yazi ile tekrar yaziyorum
ELLI MILYON INSAN ÖLDÜ;insan…
***
Böyle seyleri anlamak icin ayrintilarini
bilmekte yarar vardir. (METİN AY)

Meselemiz Türban veya diğer polemikler değil. Asıl problem yasal temellere oturtulmadan, CUMHURİYET REJİMİNİ VE LAİK DÜZENİ YIKMAYA YÖNELİK hazırlanan bu anayasanın ivedilikle yargı yoluyla yürütmesinin durdurlmasının sağlanmasıdır. Bu sebeple kamuoyu olarak bizler polemik yaratmadan doğru olanın yapılması için CHP’ye destek olmalıyız ve buyönde destek olmalıyız. Bütün ince bıyık tayfasının yüce divanda yargılandığı günü hepbirlikte göreceğiz…Kolay değil Türkiye Cumhuriyetini YIKMAK!!! Saygılarımla… (Tan Temel)

YORUMLAR
Filmi geri sardirin,erbakanin kanlimi gelecegiz,kansizmi gelecegiz.
Dedigi zaman gül millet vekili idi o günkü konusmasi ile bugünkünü
düsünün ve degerlendirin…Düne kadar türban olmayan ülkede birden türbanlilar türedi. (METİN AY)

YORUMLAR
Cumhur başkanı Gül,Göreve geldiği günden itibaren AKPnin hiç bir kanun tasarısını bir kez daha görüşülmesi için meclise göndermemiştir.Eksikler ve aykırılıklar nedeniyle imzaladığı her kanunda AYM den geri dönmüştür.Bu da kendisine eksi bir puandır.Aykırı kanunlara bile imza atarak tarafgirliğini korumuş ve AKP nin cumhurbaşkanı olduğunu ıspatlamıştır..Bu da geri dönecektir.Sürenin kısa tutulmasıda mahkeme gündeme alıncaya kadar akıllarınca halk oylamasından geçirip,iptal veya yürütmeyi durdurma kararı çkarsa mağdurları oynamak.Bu tip siyasetler ,güzel siyasetler değil.Halkın mutabık kaldığı ,kendilerinin değil,halkın mağdur olduğu konuları çözerek halkın önüne çıkmak beklediğimiz siyaset tarzıdır.Yangından mal kaçırır gibi ,siyaswet yapmak kendilerine kısa dönemde bir şeyler kazandırır ama toplumu mutlu etmezz. (nuran küçük)
YORUMLAR
CUMHURBAŞKANLIĞI KÖŞKÜNÜN DUVARLARINDA ATATÜRK RESMİ Mİ YOK, YOKSA ABDULLAH GÜL ATATÜRK’ÜN RESİMLERİNE UTANCINDAN BAKAMIYOR MU ? EĞER BAKSAYDI, BAKABİLSEYDİ, BUNA RAĞMEN İMZALAYABİLİRMİYDİ ? (Kayhan Öndersev)
YORUMLAR
Erdoğanın sadık adamından ; demokrasiye saygılı, hukuk düzenine ve demokrasinin erdemlerine saygılı , tarafsız bir cumhurbaşkanlığı tavrı beklemek gerçekten çok güç olurdu.Ne yapsın siyasette görüp göreceği ne varsa Tayyip sayesinde oldu. Ben eminim ” ÖL ” desin ölürler.Çağdaş uygarlık yoluymuş, ileri demokrasi uygulamaları imiş bunların hepsi onlar için hikaye.Yüksek bir oy oranıyla geldik bari ne kadar islami bir devlet oluşturabilirsek fayda diye düşünüyorlar.Bunun içinde her yol mübah.Kaset,cd,bant,dinleme,izleme,iddia vs. (Selman Yönal)

YORUMLAR
Maalesef Turkiye’de karmasalik yolu acildi. Hadi bakalim kolay gelsin. ABD basardi: Turkiye bir camurluk haline getirildi, en son Deniz Baykal olmak uzere bircok insan camura itildi. Bunlar yetismedi ve simdi ise halk ise kutle halinde camura itilecek ve camurda gurece baslayacagiz! (mehmet sar)

YORUMLAR
HUKUK ÜSTÜNLÜĞÜNÜN KALDIRILMASINA BİR ONAY DAHA…
HEM DE ÜLKENİN EN ÜST MAKAMINDAN !..
Onlara göre hava hoş, nasılsa bu iş için ülkeyi yönetime gelmişler.

HALKI UYANDIRMA ZİLLERİNİ ÇALDIRMALIYIZ…
AKP’nin ve Başbakan’ın, Korku İmparatorluğu kurması ve Parti Devleti olabilmek için başlattığı son süreç içindeyiz…
Anayasa Değişimi !..
Olur da halk oylamasına / referanduma giderse veya gerekmese de durmadan halkımıza her yerde ve her zaman anlatmalıyız…
Anlatmalıyız nerelere gidiyor ülke rejimi, Hukuk üstünlüğü nedir, halk anlayacağı dilde anlatmalıyız…
Yorumlarla, konuşarak, anlatarak aydınlatmalıyız… AKP anayasası, Türkiye Cumhuriyeti’nin Hukuk üstünlüğünü kaldırarak, AKP, Parti rejimi kurulma yolunda olduğunu…
Korku İmparatorluğu’na “HAYIR”, kurulmasına izin vermemeliyiz…
Ey güzel halkım !..
Bari bu sefer uyanın ve uyanık kalın…Geç olmadan geç kalmadan… (Pınar Karsayan

YORUMLAR
Çok görmeyin,görevini eksiksiz ifa ediyor,hamgi makamda,hangi koltukta oturduğunun farkında deyil,o koltuğu dolduramadığınında farkında deyil!..ülkeyi ortasından ikiye böldüler,kaos ve karmaşaya onay verenler bunun bedelinide ödemeye hazır olmalıdırlar!..umutsuzluğa kapılmak yenilmektir,göreceksiniz herşeye,her olumsuzluğa rağmen bu ülkenin,bu cumhuriyetin sahipsiz olmadığını,kim neyi onaylarsa onaylasın,kim ne komplolar kurarsa kursun,kim şer hesapları içinde olursa olsun kurtuluş ve kuruluş mücadelesinde olduğu gibi yine kazanan Laik Türkiye Cumhuriyeti olacaktır!.. (ali calap)

YORUMLAR
AKP NİN PAKETİNDE YARGI BAĞIMSIZLIĞINA APAÇIK AYKIRI MADDELER VAR.BUNU YERLİ YABANCI KİŞİLER SÖYLÜYOR.BİR KERE DÜŞÜNSELERDİ: HAKİMLER VE SAVCILAR YÜKSEK KURULUNDA BAKAN VE MÜSTEŞAR GİBİ KİŞİLERİN BULUNMASI SEBEBİYLE HAKİM,SAVCI TAYİNLERİ ZAMANINDA YAPILAMITOR BİLE.BUNDAN BAŞKA HAKİM VE SAVCI ADAYLARINI BAKANLIK SEÇİYOR.BAĞIMSIZ KURUMUN GÖREVLİLERİNİ BİR BAŞKA KURUM MU SEÇER?sEÇERSE HSYK OLAYLARINDA GÖRDÜĞÜMÜZ GİBİ İŞLER YÜRÜMEZ.AKP BEŞ KİŞİ DIŞINDA TAMAMINI SİYASİLER SEÇSİN DİYE MADDE KOYDU.BUNDAN SONRA HSYK OLAYINDAKİ GİBİ OLACAK.İŞLER SİYASETİN EMRİNE GİRECEK.SİYASETİ DE KÖTÜ SEÇİM KANUNU NEDENİYLE MECLİS ÇOĞUNLUĞUNU (BAŞBAKAN UÇURUMDAN ATLARSA BİZ DE ATLARIZ) DİYECEK KADAR KENDİ KUMANDASINA ALAN BAŞBAKAN BUNUNLA YETİNMEYİP YASAMA VE YÜRÜTMEDEN SONRA YARGIYI DA EMRİ ALTINA ALMAK İSTİYOR.KADDAFİ,SULTAN MI OLMAK İSTİYOR? BU,ŞANLI TARİHİ OLAN TÜRKİYE VE TÜRKLERE HİÇ YAKIŞMIYOR.GÜL BUNLARI BİLMİYOR MU?bİLEREK BÖYLE DAVRANIYORSA BAŞBAKANA KARŞI DURAMIYOR, MAKAMA YAKIŞMIYOR DEMEKTİR. KENDİSİNE ÇANKAYA NOTERİ DİYENLERİ HAKLI ÇIKARDI. ÇANKAYA NOTERLİK DAİRESİ DEĞİLDİR.SANKİ SALTANAT PEŞİNDELER ÖRNEK ALDIKLARI ARAP DEVLETLERİ GİBİ. (Dincer Önal

Etiketler: , , , ,
Yorum Yapın

Yorum yapılmamış »

Hiç Yorum Yok.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URL

Yorum Yapın