Reklamlar Yazar Yazar Tarih 26 Ocak 2011


İçkili Partilere 24 Yaş Yasağı

Partiler artık 24 yaş altına kapalı
Tütün ve Alkol Piyasası Düzenleme Kurumu tarafından 7 Ocak tarihinde yürürlüğe giren yeni yönetmelik gece hayatı üzerindeki etkilerini göstermeye başladı.

24 Ocak Cumartesi günü Beyoğlu’nun popüler gece kulüplerinden The Hall’de gerçekleşen “Insomnia vol:2 Saver Seventies” partisine, bir bira markasının sponsorluğunda gerçekleşmesinden ötürü 24 yaş sınırı getirildi.
Organizasyon yetkililerin katılımcıları etkinlik öncesi davetiye üzerinde ve Facebook sayfasında “07.01.2011 tarihinde yürürlüğe giren Tütün ve Alkol Piyasası Düzenleme Kurumu’nun yönetmeliği gereği, bu etkinlik 24 yaş üzeri katılımcılar için uygundur” notuyla uyarmasına rağmen partiye katılmak isteyen sayısı yirmiyi aşkın genç etkinlik gecesi kapıdan çevrildi.

35-45 yaş arası gitti
Bir gece öncesi aynı mekânda gerçekleşen etkinliğe katılabilen 18-24 yaş arasındaki gençlerin içki markasının sponsorluğu sebebiyle içeri girilmesine izin verilmemesine tepki büyüktü. Yeni düzenlemenin yürürlüğe girilmesinin ardından sosyal paylaşım sitelerinde “İçkime dokunma”, “AKP’ye inat bu gece içiyoruz” gibi mesajlarla tepkisini dile getiren gençler, ilk kez bir etkinliğin kapısında yasayla yüz yüze gelmiş oldular.
“Bu kadar sıkı bir uygulamayla karşılaşmayı asla beklemezdik” diyen gençler her gece içeri girebildikleri mekâna yeni yasa gereği alınmayışını ‘yaşam biçimlerine ve özgürlüklerine müdahale’ olarak yorumladı.

Alıntı : Milliyet

Etiketler: , , , ,
Yorum Yapın

Yorum yapılmamış »

Hiç Yorum Yok.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URL

Yorum Yapın