Reklamlar Yazar Yazar Tarih 12 Mayıs 2010
 İran, Yalanlarıyla Savaş Kışkırtıcılığı Yapıyor

İran, Yalanlarıyla Savaş Kışkırtıcılığı Yapıyor

İran, Yalanlarıyla Savaş Kışkırtıcılığı Yapıyor

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, İran’ı, İsrail ile Suriye arasında siyasi gerilimi artırarak, savaş çıkarmaya çalışmakla suçladı.

Netanyahu, İsrail Ordusu’nun Kuzey Komutanlığına ait bir üssü ziyareti sırasında yaptığı açıklamada, “İran’ın gerilimi artırmak için yalanlara başvurduğunu” söyledi.
Binyamin Netanyahu, “Biz güvenlik, istikrar ve barış istiyoruz. Bu konuda yayılan tüm söylentilere rağmen, İsrail’in komşularına saldırmak gibi bir niyeti yok” dedi.

Netanyahu, Rusya Devlet Başkanı Dimitriy Medvedev ile Suriye Devlet Başkanı Beşşar Esad arasındaki görüşmede ele alınan Orta Doğu sorununun çözümü konusundaki önerilerle ilgili sorulara, “Biz, bölgede barışı teşvik eden her katkıyı, Suriye de dahil olmak üzere komşularımız tarafından atılacak ve bölgeye huzur getirecek, barış sürecini başlatacak her uygulanabilir adımı memnunlukla karşılarız” cevabını verdi.

İsrail Başbakanı, halihazırda Filistinlilerle yaptıkları gibi, Suriye ile de ön koşulsuz görüşmelere hazır olduklarını yineledi.

Etiketler: , , , ,
Yorum Yapın

Yorum yapılmamış »

Hiç Yorum Yok.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URL

Yorum Yapın