Reklamlar Yazar Yazar Tarih 01 Nisan 2011


Kız ve Kurt Yabancı Sinema

Filmin Özeti : Valerie (Amanda Seyfried) iki erkek arasında kalmış genç ve güzel bir kızdır. Köyün en güzel kızı Valerie, gönlünü yoksul Peter’ a (Shiloh Fernandez) kaptırmıştır. Ancak ailesi onu varlıklı Henry (Max Irons) ile evlendirmek istemektedir. Birbirini kaybetmek istemeyen âşıklar, birlikte kasabadan kaçma planları yaptığı sırada korkunç bir olay yaşanır. Valerie’ nin kız kardeşi köyün çevresinde, karanlık ormanda sinsice dolaşan bir kurt adam tarafından vahşice öldürülmüştür.

Yıllarca, insanlar bu yaratığa ayda bir kez hayvan kurban vererek kendilerine zarar vermesini engellemişlerdir. Ta ki, bir dolunay gecesi, kurdun aralarından birini öldürmesine dek.

Köy halkı intikam almak için, ünlü bir kurt adam avcısı olan Peder Salomon (Gary Oldman)’dan yardım isterler. Lakin pederin gelişiyle hiç beklemedikleri bir gerçeği öğrenirler. Kurt gündüzleri insan kılığında dolaşıyordur ve içlerinden herhangi birisi olabilir.

Her dolunayda ölü sayısı arttıkça, Valerie kurt adamın sevdiği biri olabileceğinden şüphe duymaya başlar. Tüm köyü panik sarmıştır ancak Valerie yaratıkla arasında çok özel bir bağ olduğunu keşfeder. Fakat bu onları engellenemez bir sona doğru sürükleyecektir. Valerie şüpheli ve … yem olmuştur.

Oyuncular : Gary Oldman, Amanda Seyfried, Billy Burke, Virginia Madsen, Michael Shanks, Lukas Haas, Julie Christie, Megan Charpentier, Shiloh Fernandez, Cainan Wiebe, Max ırons, Michael Hogan, Adrian Holmes, Alexandria Maillot, Bella King, Carmen Lavigne, Christine Willes, Cole Heppell, Dalila Bela, Darren Shahlavi, Jana Berengel, Jen Halley, Joel Graves, Jordan Becker, Kacey Rohl, Karin Dreijer Andersson, Lauro Chartrand, Matt Ward, Paul Wu, Peter, Shauna Kain

Etiketler: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
Yorum Yapın

2 Comments »

  1. bozkurt Says:

    güzel filim arkadaşlar …

    comment-bottom
  2. Aysaa Says:

    Kız ve kurt filmindeki dans sahnesinde ki şarkıyı öğrenmek istiyorum… Yardımcı olursanız sevinirim

    comment-bottom

RSS feed for comments on this post. TrackBack URL

Yorum Yapın