Reklamlar Yazar Yazar Tarih 17 Şubat 2011


Milli sporcuya seks şantajı

İSTANBUL’da, 19 yaşındaki rekor sahibi kadın milli sporcuyla internet ortamında tanışarak arkadaş olan, daha sonra da çıplak görüntülerini ele geçirip birlikte olmak isteyerek şantaj yapan Ferdi E., polis tarafından gözaltına alındı. Ferdi E.’nin bilgisayarında milli sporcunun dışında 4 kişinin daha çıplak görüntüleri bulundu. Şantaj suçlamasıyla adliyeye çıkarılan Ferdi E. tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Asayiş Şube Müdürlüğü’ne başvuran kadın milli sporcu, internet ortamında tanıştığı “Martin” ismini kullanan bir kişiyle arkadaş olduklarını ancak bir süre sonra bu kişinin kendisiyle birlikte olmak için uygunsuz görüntülerini kullanarak şantaj yaptığını söyledi. Gasp Büro Amirliği’nde ağlayarak ifade veren kadın sporcu, “Onunla kısa sürede samimi olmuştuk. Onunla internet üzerinde konuşurken kamera önünde birkaç kez soyunmuştum. Milli sporcu olduğumu öğrenince bu görüntüleri aileme ve basın kuruluşlarına göndereceğini söyleyip benimle birlikte olmak istedi. Eğer onunla bir kez birlikte olursam görüntüleri bana vereceğini söyledi” dedi.

Gasp Büro Amirliği tarafından olayla ilgili başlatılan soruşturmada polis kadın sporcunun bilgisayarındaki zanlıdan gelen mesajları inceleyerek IP adresine ulaştı. Zanlının Sarıyer bölgesinde bir evden internete girdiği tespit edildi. Bu bilgi üzerine harekete geçen dedektifler sabaha karşı yaptıkları baskında olayı gerçekleştiren Ferdi E.’yi gözaltına aldı. Havalandırma sistemlerinde kullanılan motorların yapıldığı bir atölyede çalıştığı belirlenen Ferdi E. kadın milli sporcuyla konuştuğunu, arkadaş olduğunu kabul etti. Ancak Ferdi E., şantaj iddialarını ret etti.

Polis Ferdi E.’nin bilgisayarında yaptığı incelemede kadın sporcunun çıplak görüntülerini ele geçirdi. Bilgisayarda yapılan inlelemede ayrıca 3 genç kız ile bir erkek şahsın uygunsuz görüntüleri olduğu tespit edildi. Görüntülerdeki mağdurların bilgisayar kamerası önünde striptiz yaparak soyundukları çıplak bir şekilde poz verdileri görüldü.

Poliste işlemleri tamamlanan Ferdi E. çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklandı. Polis şimdi bilgisayarında bulunan diğer kişilere çıplak görüntülerle şantaj yapılıp yapılmadığını araştırıyor.

Etiketler: , , ,
Yorum Yapın

Yorum yapılmamış »

Hiç Yorum Yok.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URL

Yorum Yapın