Reklamlar Yazar Yazar Tarih 20 Şubat 2011


Öcalanı Sevindiren Haber

Teröristbaşı Öcalan: Mübarek’e İlişkin Bedduamız Tuttu

Haber: Öcalan’ı Sevindiren Gelişme!
Stresli ve depresif hallerden kurtulmak için RLXON
Terör örgütü elebaşı Abdullah Öcalan, Mısır Cumhurbaşkanlığı görevinden Hüsnü Mübarek’in ayrılmasına sevindi. Öcalan, kendisinin Suriye’den ayrılmasında Mübarek’in rolü olduğunu savunarak, “Mübarek’e ilişkin bedduamız tuttu.” dedi.

Öcalan’ın avukatlarıyla yaptığı görüşmenin notları terör örgütüne yakın internet sitelerinde yayınlandı. Söz konusu notlara göre Öcalan, yakalanışıyla ilgili eylemleri de değerlendi.1998 yılında dönemin Kara Kuvvetleri Komutanı Atilla Ateş ve Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel’in Suriye’yi sert bir şekilde uyarması üzerine Mübarek, Türkiye ile Suriye arasında ara buluculuk yapmıştı. Mübarek’in Ankara’ya gerçekleştirdiği ziyaretten birkaç gün sonra Öcalan, Suriye’den ayrılmak zorunda kalmıştı. Öcalan, Kuzey Irak’ta yönetime karşı yapılan eylemleri anlamlı bulduğunu belirtti.

Öcalan, önümüzdeki günlerde halka somut demokratik çözümün belirdiği ya da belirmediği yönünde açıklamada bulunacağını kaydetti. Abdullah Öcalan, BDP’nin seçimleri geniş bir yelpazede değerlendirmesi gerektiğini, rahatlıkla 30 milletvekili çıkarabileceklerini, büyük bir ihtimalle bağımsız-demokrat adaylarla seçime gireceklerini ifade etti. Alıntı : Haberler

Etiketler: , , , , ,
Yorum Yapın

Yorum yapılmamış »

Hiç Yorum Yok.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URL

Yorum Yapın