Reklamlar Yazar Yazar Tarih 28 Mayıs 2010
 Oktay Vuraldan Erdoğana sert sözler

Oktay Vuraldan Erdoğana sert sözler

Oktay Vuraldan Erdoğana sert sözler

MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, bugün Yalova’da yaptığı ziyaretlerinin ardından Yalova Halk Eğitim Merkezi Konferans Salonu’nda ‘Açılımın gölgesinde Türkiye’ konu başlıklı bir bir konferansa katıldı.
Partisinin il başkanlığı tarafından Yalova’da düzenlenen panele konuşmacı olarak katılan Oktay Vural, demokratik açılım adı altında getirilen hususun yabancı bir senaryo olduğunu söyledi. Vural, “Bu yabancı senaryonun adı milletsiz bir Türkiye’dir. Bu senaryoları bu milleti etnik kimliklere göre ayırıp yönetmek istedikleri bir Türkiye’dir. Senaryonun adı bellidir. Bugün açılım adı altında Türkiye’de Kürt sorunu var demek suretiyle bu milletin içine fitne ve fesat sokmak istiyorlar. Açılım dış kaynaklıdır. Açılımın adı aslında Büyük Ortadoğu projesidir. Büyük Ortadoğu projesinin bir parçasıdır dedi.
MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, daha önce TBMM’deki basın toplantılarında olduğu gibi yine konuşmasında cep telefonundan görüntüleri izleyenlere izletti. Başbakan Erdoğan’ın ve AKP Çorum Milletvekili’nin sözlerini içeren iki video izletip, mikrofonla salondakilere dinleten Vural, “Diyor ki, ‘Bizim bir görevimiz var. Büyük Ortadoğu projesinin eş başkanıyız.’ Hemşehrim, sana kim verdi bu görevi? TBMM vermedi, millet vermedi. Bir Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı nasıl olur da başka ülkeler tarafından görevlendirilir? Varsa gelsin, TBMM’den yetki istersin. Ama maalesef kapalı kapılar ardında bu coğrafyada arzu ve isteklerini yerine getirmek için kendi milli menfaatleri için oluşturdukları projenin eş başkanlığına Türkiye getiriliyor” diye konuştu.
Büyük Ortadoğu Projesi’nin (BOP) Yahudi – İsrail menşeili bir proje olduğuna vurgu yapan Vural, “Büyük Ortadoğu projesi Dicle ve Fırat havzalarını vaad edilmiş topraklar olarak ele almak ve değerlendirilmek istenen bir projedir. PKK da bunun bir parçasıdır. Bunu kim söylüyor. Bunu AKP Çorum Milletvekili söylüyor. Kendi danışma kurullarında söylüyor. Ben söylemiyorum. Başbakan, ‘Büyük Ortadoğu Projesi’nin eş başkanıyım’ diyor. AKP’li milletvekili de ‘Proje Yahudi İsrail menşeilidir diyor. PKK da bunun bir parçasıdır’ diyor. Şimdi o yapbozu yerleştirdiğimiz zaman o açılımın hangi amaçla yapıldığını iyi idrak edebilir miyiz” şeklinde konuştu.
MHP’li Vural, “Habur’a gelenler, aftan faydalanmak için gelmedik diyor. Sözde önderlerinin gönderdikleri mesajımızı Türk Devleti’ne iletmek için geldik diyor. Bu adamlar, Habur sınır kapısında devletin güvenlik görevlileri tarafından karşılandı. Kimin elçileriymiş bunlar? PKK’nın elçileri. İşte açılım PKK’yı muhatap almak demektir. Açılım eşittir PKK’yı muhatap almak. Nereden biliyoruz? İşte Habur’da yapılan bu devlet merasim törenlerinde bunların elçilerini kabul etmekle maalesef PKK’yı da bir müzakere ve açıkçası onu muhatap alma süreci başlatılmıştır. Oraya hakim gitti. Millet egemenliği adına karar veren hakim, millet egemenliğini ortadan kaldırmak isteyenlerin ayağına gitti. İşte bugün Habur hukukunu ve açılımın ne demek olduğunu bu ortaya koyuyor” dedi.
Oktay Vural, salonda partililer tarafından coşkuyla karşılanıp konuşmasının sonunda alkışlara uğurlandı.

Etiketler: , , , , , , , ,
Yorum Yapın

Yorum yapılmamış »

Hiç Yorum Yok.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URL

Yorum Yapın