Reklamlar Yazar Yazar Tarih 01 Haziran 2011
 Ünlü Tenordan ,Göçer ve Meyra’ya Yaylım  Ateşi

Ünlü Tenordan ,Göçer ve Meyra’ya Yaylım Ateşi

Ünlü Tenordan ,Göçer ve Meyra’ya Yaylım  Ateşi

Ünlü tenor Engin Atalay, neoklasik müzik yaptıklarını iddia eden Ferhat Göçer ile Meyra’ya ateş püskürüyor.

Yurtiçi ve dışında birçok önemli projede solist tenor olarak yer alan sanatçı Göçer ve Meyra’nın basında yer alan neoklasik müzik yaptıklarına dair açıklamalarına gülüp geçtiğini belirterek şunları söyledi.

“Ferhat Göçer hem arabesk-fantezi tarzında söyleyip hem de nasıl neoklasik müzik yaptığını iddia ediyor bilemiyorum.Artık birilerinin gerçekleri söylemesi gerekiyor. Bu arada Meyra’nın “Türkiye’nin önde gelen sopranosu” diye lanse edilmesi de çok komik. Meyra acaba hangi otoriteden almış bu ünvanı. Bence bu ifade, operada görev yapan gerçek sopranolara büyük haksızlık diye düşünüyorum.”Böyle payeler kendi kendilerine alınmaz, işin otoriteleri bu payeleri uygun gördükleri kişilere yakıştırırlar.Bu, dünyada böyle ama bizde maalesef tam tersi oluyor sürekli.Artık mutlaka gerçekler söylenmeli.Kimse yalan payelerle, ünvanlarla ortalarda dolaşmamalı..

Klasik opera aryaları ve napolitenlerden Fransız chansonlarına, klasik jazzdan Latinlere, türkü ve Türk sanat müziği eserlerinden nostaljik ve popüler Türkçe şarkılara kadar çok geniş bir sahne repertuvarına sahip olan Engin Atalay performanslarında elinden kemanını da asla bırakmadan, repertuvarındaki şarkıların çoğunun solosunu kendisinin çaldığını belirtti.

Etiketler: , , , ,
Yorum Yapın

Yorum yapılmamış »

Hiç Yorum Yok.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URL

Yorum Yapın