Reklamlar Yazar Yazar Tarih 17 Mayıs 2010
 VE İHANET!

VE İHANET!

VE İHANET!

Bursaspor’un galibiyetiyle şok yaşayan Fenerbahçe taraftarı “Mabed” olarak tanımladığı stadı yangın yerine çevirdi. Koltuklar söküldü, tribünler ateşe verildi, stat dışındaki olaylarda birçok kişi yaralandı

 

Fenerbahçe 

taraftarı, Bursaspor’un galibiyetini öğrenince, bu kez sevincin yerini sert tepkiler aldı.
Kızgınlıklarını tribün koltuklarını sahaya fırlatarak gösteren sarı-lacivertliler, ardından koltuk ve pankartları yakmaya başladılar. Bir bölümde tribün koltuklarını yakan taraftarlar, maç sırasında meşaleler nedeniyle yanan pankartları tutuşturup yangın çıkardı. Türk Telekom tribününün çok sayıda bölümünde ateş yakıldığı görüldü. Özellikle maraton üst tribününün bir bölümündeki alevler büyük bir alana yayılınca stat görevlileri korkulu dakikalar yaşadı. Bu tribünde iki ayrı noktada büyüyen alevlere saha içine giren itfaiye ekipleri müdahale ederken, rüzgârın da etkisiyle yayılmaya başlayan yangını söndürmekte zorlandılar.

Cam-çerçeve indi
Karşılaşma sonrası stat dışında da büyük olaylar çıktı. Güvenlik güçlerinin müdahalesine karşın yaşanan gerginlik daha da büyüdü. Olaylara müdahale etmek isteyen güvenlik güçlerine taş ve benzeri yabancı maddelerle saldıran taraftarlara, polis ise tazyikli su sıkarak karşılık verdi.
Yaşanan olaylarda çok sayıda taraftarın da yaralandığı görülürken, ambulans istenmesine rağmen kavganın devam etmesi nedeniyle yaralılara müdahale edilemedi. Bu arada, bazı taraftarların stat otoparkını ve Fenerium mağazalarını da taşladıkları gözlenirken, güvenlik görevlilerinin yatıştırmaya çalıştığı olaylar uzun süre devam etti.

Anket Yükleniyor

Fenerbahçe’nin şampiyonluğu kaybetmesinde suçlu kim?
Aziz Yıldırım ve yönetim
Daum ve teknik heyet
Futbolcular
Lütfen bir seçenek seçiniz.
Etiketler: , , , ,
Yorum Yapın

1 Yorum »

  1. TARKAN Says:

    hahah ii oldu aziz yıldırm ve ekibine o büyük burnu düştü aziz amcanın taraftarın yaptıpğına gelince kendini öle bi adapte etmişlerki daha şampiyon olmadan şampiyonuz dediler ee demekki büyük konuşmamka lazımmış büyük lokma yeme vede büyük konuşma

    comment-bottom

RSS feed for comments on this post. TrackBack URL

Yorum Yapın