Reklamlar Yazar Yazar Tarih 09 Şubat 2011


Alex de Souza ile 2 Yıllık anlaşma İmzalandı

Fenerbahçe, adı kulüp tarihine rekorlarla geçmiş Brezilyalı futbolcusu Alex de Souza ile 2 yıllık yeni bir sözleşme imzaladı.Brezilyalı futbolcu attığı imzayla iki yıl daha sarı lacivertli formayı giyecek.

Fenerbahçe Şükrü Saracoglu Stadyumu basın toplantısı odasında resmi mukaveleyi imzalayan Alex, basın mensuplarının da sorularını yanıtladı.

KOCAMAN: “ALEX’E TEŞEKKÜR EDİYORUM”

İlk sözü alan Aykut Kocaman, “Uzun bir aradan sonra tekrar birlikteyiz. Fenerbahçe takımını uzun süre en güzel biçimde temsil eden, Fenerbahçe tarihinde çok önemli bir yer alan takım kaptanımız Alex’in sözleşmesini uzatmak için burada toplandık. Alex Fenerbahçe’de kalmak istedi. Maddi tarafı bir yana bırakarak, herkes önünde Alex’e teşekkür ediyorum. Hem onun adına hem kulüp adına hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Alex, “Görüşmeler sırasında hiçbir sıkıntı çekmedik. Görüşmeleri Murat Özaydınlı ile yürüttük. Karşılıklı anlayış içinde görüşmelerimiz oldu. 2004’te başlayan bu hikayeyi biraz daha uzattık. İlk günden, geldiğimden beri bana desteklerini esirgemeyen ve sevgileri gösteren taraftarımıza ayrıca teşekkür ediyorum. Bundan sonra da takımım için en iyisini yapmaya çalışacağım” dedi.

Alex de Souza açıklamalarının ardından iki yıllık mukaveleyi imzaladı…

“CORITIBA VE ABD’DEN BİR KULÜPLE GÖRÜŞTÜM”

Aykut Kocaman, ‘Semih, Uğur ve Yobo’nun sözleşmeleri’ ile ilgili soruya; “Önümüzdeki günlerden itibaren bu oyuncularla görüşmelerimiz başlayacak. Nasıl sonuçlanacak bilmiyorum ama onların düşüncelerini de öğrenmemiz gerekiyor. Ortak çıkarlar söz konusu. Transferlerde tahmin ediyorum bir problem olmayacak.” şeklinde cevap verdi.

Alex de Souza, “Evime geri dönecektim; eğer Fenerbahçe’de kalmasaydım. Coritiba’ya dönecektim. Ben kulübümle net bir şekilde görüşmüştüm ve sarı-lacivertli takımda kalmak istediğimi söylemiştim. Ama Coritiba ve Amerika’dan bir kulüple görüştüm. Fenerbahçe’nin önceliği olduğu için onlarla görüştüm ve burada kalmam gerektiğini, buraya ait olduğumu hissettim” dedi.

Alex, “Görüşmelerde karşılıklı anlayış olduğu için iki taraf da bazı fedakarlıklar yaptı. Bu zaten görüşmeler olumlu geçince, doğal gelişen bir olay.” dedi.

Kocaman ‘Sezon başında Alex’in neden oynatılmadığı’ ile ilgili bir soruya, “Alex gibi benzeri oyunculardan vazgeçmek değil, Alex gibi bir oyuncunun kendi standardına ulaşmasından kaynaklanan bir uygulamadır. Hocaların görevi oyuncularını silmek değil, onların seviyesine ulaşmasını sağlamaktır. Yetenekleriyle dünya çapında oyunculardan biri olması konusunda hiçbir kuşku duymadım. Alex takım için çok önemli.” şeklinde yanıt verdi.

Alex ‘En uzun süre oynayan yabancı oyuncu olacak olması’ ve ‘ailesiyle iki yıl daha burada kalması’ ile ilgili, “Rekorla dediğimiz şeyler bulunduğunuz ortamda kendinizi ne kadar iyi hissettiğiniz ile alakalı bir şey. Buraya ilk geldiğim anda benim için karanlıktı. Karanlık derken burada neler yapacağımı bilmiyordum. Ama buraya alıştıktan sonra sizin bahsettiğiniz rekorlar geldi ve kulübü sahiplenme de beraberinde geldi. Fenerbahçe’de kendimi evimde gibi hissediyorum. Burada kontrat imzalamamda en az ağırlığı olan yeni doğan çocuğumdu, o daha 7 aylık. Onun dışında imza atarken, bütün ailemi düşündüm. Bir tek büyük kızım ile ilgili eğitimi açısından bir kafamı kurcalama oldu. Birgün Brezilya’ya döneceğiz, o geçiş döneminde bir sıkıntı olur mu diye. Onlar rahatsa ben de rahatım. İstanbul ve Türkiye’nin bize sunduğu imkanlardan dolayı çok fazla da düşünmedim, zaten.” dedi.

Alex, “Sezon başında beri Aykut Hoca ile sıkıntılar yaşadığımz ve birbirimizi sevmediğimiz gibi haberler çıktı. Bunlar gerçeği yansıtmıyor. İlk geldiği günden beri onla çok iyi niyetli çalıştık ve çok iyi anlaştık. Aykut Kocaman ve bana hiçbir zaman desteğini esirgemeyen başkanımız Aziz Yıldırım’a da teşekkür ediyorum” diyerek sözlerini tamamladı.

Alıntı : Sporx

Etiketler: , , , , , ,
Yorum Yapın

Yorum yapılmamış »

Hiç Yorum Yok.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URL

Yorum Yapın