Reklamlar Yazar benimle_dans_et Tarih 10 Mart 2013
 Almanya’da Türk Ailenin Evi Kül Oldu…

Almanya’da Türk Ailenin Evi Kül Oldu…

Almanya’da Türk Ailenin Evi Kül Oldu…

Almanya’da Türk ailelerin yaşadığı apartmanda çıkan yangında 8 kişi can verdi.

Almanya’nın Stuttgart şehri yakınlığındaki Backnang kasabasında bir apartmanda çıkan yangın sonucu aynı aileden 8 Türk’ün yaşamını yitirdiği bildirildi. Polis, sabah saatlerinde çıkan yangın sonucu ölenlerden 6’sının çocuk olduğunu açıkladı.

Ölenlerin isimleri ve yaşları ise şöyle açıklandı: Anne Nazlı Özcan Soykan (40), Hatice Soykan (17), Yılmaz Soykan (14), Abdülkadir Soykan (8), İzzet Soykan (7), Yasin Soykan (6), Ahmet Soykan (3) ve Murat Soykan (6 aylık).

Yangın sonucu İbrahim Soykan’ın ise ağır yaralı olduğu öğrenildi.

Öte yandan Stutgart Başkonsolosu Türker Arı olay yerince incelemeler yapıyor. Türkiye’nin Berlin Büyükelçisi Hüseyin Avni Karslıoğlu’nun da olay yerine gelmesi bekleniyor.

ÖLÜ SAYISI 8’E YÜKSELDİ

Almanya’nın Backnang kentinde çıkan yangında 7 olarak açıklanan ölenlerin sayısının sekize çıktığı bildirildi.

Yetkililer, 13 kişinin kayıtlı olduğu apartmanda daha fazla kişinin yaşıyor olabileceğini kaydetti.

BAKAN AÇIKLAMA YAPTI

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Almanya’daki yangının çıkış nedeni, yetkililerin yaptıkları ve yapacakları çalışmaları yakından takip ettiklerini belirterek, Almanya’dan, yangının gerçek nedeninin hiç bir şüpheye yer bırakmayacak şekilde açıklığa kavuşturmasını ve kamuoyuna açıklamasını beklediklerini bildirdi.

Almanya Backnang’ta bir evde çıkan yangında 7 kişinin vefatının herkesi üzdüğünü belirten Bozdağ, şu ifadeleri kullandı:

“Almanya’daki yangın hadisesinin çıkış nedeni, yetkililerin yaptıkları ve yapacakları çalışmaları yakından takip ediyoruz. Almanya’dan, yangının gerçek nedeninin hiç bir şüpheye yer bırakmayacak şekilde açıklığa kavuşturmasını ve kamuoyuna açıklamasını bekliyoruz.”

Etiketler: , , ,
Yorum Yapın

Yorum yapılmamış »

Hiç Yorum Yok.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URL

Yorum Yapın