Reklamlar Yazar benimle_dans_et Tarih 08 Mart 2013
 Avrupa Burak Yılmaz’ın Peşinde!

Avrupa Burak Yılmaz’ın Peşinde!

Avrupa Burak Yılmaz’ın Peşinde!

Galatasaray’ın Avrupa’nın devlerini peşinden sürükleyen golcüsü Burak Yılmaz ile ilgili İtalya basını yeni bir iddia ortaya attı.

Galatasaray’da bu sezon gösterdiği performans ile birlikte Avrupa devlerini peşine takan Burak Yılmaz hakkındaki dedikoduların ardı arkası kesilmiyor. İngiltere Premier Lig’in büyükleri Manchester United ve Arsenal’in ardından bu sefer de İtalya’nın köklü kulüplerinden Napoli’nin 27 yaşındaki golcü için zemin yoklamaya başladığı iddia edildi.

İtalya basınında yer alan haberlere göre; sezon sonunda takımdan ayrılması beklenen yıldız oyuncusu Edinson Cavani’nin yerine arayışlara başlayan Napoli, yaz aylarında bir takımı sırtlayabilecek bir forvet transferi yapmak istiyor. Bu bağlamda yine Cavani’de olduğu gibi ilk anlamda Güney Amerika piyasasına göz gezdireceği ifade edilen Sicilya ekibinin, Avrupa’da da alternatif olarak Burak Yılmaz’ı en ciddi aday olarak gürdüğü belirtildi.

LEANDRO DAMIAO’NUN ALTERNATİFİ

Ancak Burak Yılmaz Napoli’nin listesinde bulunan tek isim değil… İtalya’da bu sezon Avrupa kupalarına katılma yarışı veren Napoli, Internacional’in milli oyuncusu Leandro Damiao’yu listesinin birinci sırasına almış durumda. Brezilya’da çalışmalarını sürdüren Napoli yetkililerinin oyuncunun alternatifi olarak görülen Burak Yılmaz’ın durumunu da yakından takip ettiği öne sürüldü.

damiao_6789909

Galatasaray’ın başarılı hücumcusu için 20-25 milyon arasında bir bonservis bedeli talep ettiği söylenirken, Burak’ın da sezon başına 3 milyon euro bir ücret isteyeceği ifade edildi.

‘MENAJERİ LAZIO’YA GETİRİYORDU’

A milli oyuncunun menajeri Ali Egesel’in İtalya’da ciddi bağlantıları olduğuna vurgu yapılırken, yetenekli oyuncunun sezon başında Galatasaray’a gelmeden önce Lazio ile önemli görüşmeler yaptığına dikkat çekildi. Haberde ayrıca, yıldız ismin Galatasaray’a transfer olmasının üzerinden sadece yarım sezon geçmesine rağmen, Avrupa’ya transfer olmaya sıcak baktığı, bu anlamda da Napoli’nin elinin güçlü olduğu ifadesi yer aldı.

Etiketler: , , ,
Yorum Yapın

Yorum yapılmamış »

Hiç Yorum Yok.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URL

Yorum Yapın