Reklamlar Yazar Yazar Tarih 07 Mayıs 2010


Erdoğan Malvarlığı ile ilğili son tartışmalara son noktayı koydu

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, CHP’nin kendisi ile ilgili “Mal varlığına” yönelik iddialarını değerlendirirken, “Ben hayatımı memuriyetle geçirmedim. Benim hayatımda 17 yıllık bir iş adamlığım var. Özel sektör sürecim var. Ben her yönüyle şeffaf bir liderim. Her şeyim şeffaf, her şeyim ortada. Eğer dürüst ve namusluysalar, aynı şekilde onlar da kendi liderlerine söylesinler, siteye bütün mal varlıklarını eşleriyle birlikte koysunlar” dedi.

Meclis’te gazetecilerin sorularını yanıtlayan Erdoğan, mal varlığına yönelik yapılan tartışmaların sorulması üzerine, muhalefet liderlerinin de kendisi gibi mal varlıklarını açıklamaları gerektiğini belirterek, “Ben her yönüyle şeffaf bir liderim. Her şeyim şeffaf, her şeyim ortada. Eğer dürüst ve namusluysalar, aynı şekilde onlar da kendi liderlerine söylesinler, siteye bütün mal varlıklarını eşleriyle birlikte koysunlar” diye konuştu.

Hayatını memuriyetle geçirmediğini, 17 yıllık iş yatanının olduğunu, özel sektör sürecinin olduğunu anlatan Erdoğan şöyle dedi:

“Ben hayatımı memuriyetle geçirmedim. Benim hayatımda 17 yıllık iş adamlığı, özel sektör süreci var. Devlette çalışmışlığım, futbol oynadığım dönemdedir. 12 Eylül’den itibaren tamamen serbestim. Ama malum kişiler, iftira atıp, ’Acaba buradan bir şey tutturabilir miyiz’ gayretindeler. Ama benim halkım,vatandaşım neyin ne olduğunu çok iyi biliyor. Bu iktidar yolsuzlukların iktidarı olsaydı, bu yatırımların hiçbirini gerçekleştiremezdi. Bizden önceki iktidarların yaptıkları ortada. Bizim 7 yıla sığdırdıklarımız ortada.”

-YUNANİSTAN’DA YAŞANANLAR-

Erdoğan bir gazetecinin Yunanistan’da yaşanan olayları hatırlatması üzerine şöyle konuştu:

“Görüyorsunuz. Kişi başına milli gelirleri oldukça yüksek. Bir araştırın; 10 yıl önce Yunanistan’ın nüfusu kaç, şimdi ne? Ciddi manada bir nüfus düşüşü var. Bu da milli geliri yüksek gösteriyor. Ayrıca AB noktasında Maastricht Kriterleri noktasında yanıltıcı tablolar var. Umarım Yunanistan’daki bu durum bütün bölgeye olumsuz örnek teşkil etmez. Umarım hükümet bunu bir an önce atlatır. Devlet Bakanımız Ali Babacan Yunanistan’ı ziyaret etti biliyorsunuz? Ben de 14-15 Mayıs da gideceğim.”

Erdoğan, yazılı ve görsel basına da sitem ederek, bugüne kadar iktidarının yaptığı hiçbir icraatı göstermediğini söyledi. Bugüne kadar eğitim, sağlık? gibi alanlarda iktidarın yaptığı icraatlardan geniş geniş örnekler verdi. Muhalefetin bunları görmediğini kaydeden Erdoğan, “Türkiye’de kümes gibi adliyeleri ne hale getirdik. Artık hastanelerde rehin alma dönemi bitti. Eğitim de alınan yol? Cumhuriyet tarihinde 6 bin yüz kilo metre duble yol yapıldı. 7.5 sene de ise 11 bin km duble yol yaptık. Bunu nasıl yok farz ederler?”

-KOMÜNİST SOL ZİHNİYET-

Hükümetin hesabını vermeyeceği hiçbir adım atmadığının kaydeden Erdoğan, muhalefeti eleştirdi. Erdoğan, “Hesap vermeyenler hesap tutamazlar. Bunlar şimdiye kadar neyin hesabını verdiler ki. Muhalefet hep gündem sapması yapıyor. Anayasa’nın dışında her şeyi konuştular. Bunlar kominist sol sol zihniyet. Statükocu zihniyet. Geçmişe bakın yazılı bir eserle var mı?” diye konuştu.

-KAMPANYAYA BAŞLIYORUZ-

Erdoğan, Anayasa değişikliğinin Meclis’ten geçmesinin ardından referanduma sunulması konusunda Kampanya başlatacaklarını belirterek, bu konuda hazırlıklarının başladığını bildirdi.

Erdoğan, “Milletvekilleri bize gelin diyor. Öyle Meclis’te kavgayla bağırmayla olmuyor” diye konuştu.

Erdoğan, “Bugün yapılacak son oylamayla ilgili bir tereddütünüz var mı” şeklindeki bir soruya, “Böyle bir şey beklemiyorum” dedi.

Etiketler: , , , ,
Yorum Yapın

Yorum yapılmamış »

Hiç Yorum Yok.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URL

Yorum Yapın