Reklamlar Yazar Lavinya Tarih 13 Ağustos 2011
 Herkesi şaşkına çevirdi!

Herkesi şaşkına çevirdi!

Herkesi şaşkına çevirdi!

Gaziantep’in Yavuzeli ilçesinde yaşayan 119 yaşındaki Hasan Bilici, sağlık durumuyla doktorları şaşırttı…

Bilici, yaklaşık 19 yıl önce, 100 yaşındayken bel fıtığı nedeniyle hastaneye başvurdu. Hastanede, 70 yaşında olduğu beyanında bulunan Bilici, ameliyat olarak sağlığına kavuştu. Durumdan haberdar olmayan doktorlarını şaşırtan Bilici, birkaç gün önce abdest alırken düştü. Kafasında, yere çarpmadan dolayı zedelenme olan Bilici’nin oğlu Ali Bilici, doktorların, babasının kısa sürede taburcu olabileceğini bildirdiğini söyledi.

Gaziantep’in Yavuzeli ilçesine bağlı Büyükkarakuyu köyünde yaşayan ve geçimini çiftçilik yaparak sağlayan Hasan Bilici, 1892 yılında doğmuş. 6’sı erkek 8 çocuk babası olan Bilici, eşini 15 yıl önce kaybetmiş. Kısa bir süre önce abdest alırken, yere düşüp başını çarpan Bilici, ‘yüksekten düşme sonucu kafa travması’ teşhisiyle 25 Aralık Devlet Hastanesi’ne getirilerek Beyin Cerrahi Servisi’nde tedaviye alındı.

Hastanın hayati tehlikesinin bulunduğu ancak düzelmesi yönünde ümitli olduklarını anlatan 25 Aralık Devlet Hastanesi Beyin Cerrahi Uzmanı Dr. Vehbi Sertbaş, ”Hastamız düşme sonrası kafa travmasıyla başvurdu. Filmlerde ameliyatlık bir durum saptanamadı. İlaç ve serum tedavisi alıyor. Eskiye göre kısmi düzelme var. Ama yeterli düzelme henüz yok. Tedaviye devam edeceğiz. Bir süre sonra taburcu olabilecek gibi görünüyor” dedi.

119 yaşındaki Hasan Bilici’nin oğlu Ali Bilici (58), babasının beslenmesine dikkat ettiğini, ibadetini aksatmadığını söyledi. Ali Bilici, ”Düne kadar namazını hep ayakta kılardı. İki seneden beri koltukta kılıyor. Bize ihtiyacı yok. İhtiyacını kendisi giderir. Bize bir yükü de yok. Bir de yediği-içtiği yoğurt ve pekmez. Sürekli hareket halinde. Hiç rahatsızlığı yok. Şimdi yine kalkar eve gider” diye konuştu.

AA

Etiketler: , , ,
Yorum Yapın

Yorum yapılmamış »

Hiç Yorum Yok.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URL

Yorum Yapın