Reklamlar Yazar Lavinya Tarih 03 Şubat 2012
 İstanbul Müzik Festivali Biletleri

İstanbul Müzik Festivali Biletleri

İstanbul Müzik Festivali Biletleri

İstanbul Kültür Sanat Vakfı tarafından Borusan Holding sponsorluğunda 31 Mayıs-29 Haziran tarihleri arasında düzenlenecek 40. İstanbul Müzik Festivali’nin biletleri 4 Şubat Cumartesi günü satışa çıkıyor İstanbul’un klasik müzik yaşamının vazgeçilmez bir parçası olan İstanbul Müzik Festivali bu yıl İstanbul Kültür Sanat Vakfı’yla birlikte 40. yaşını kutluyor. 31 Mayıs–29 Haziran tarihleri arasında 750’nin üzerinde yerli ve yabancı sanatçıyı İstanbul’da ağırlayacak ve 2 dünya,3 Türkiye prömiyerine ev sahipliği yapacak 40. İstanbul Müzik Festivali programında bu yıl, senfoni ve oda orkestraları, vokal konserler, oda müziği, resitaller olmak üzere toplam 23 konser yer alıyor.40. İstanbul Müzik Festivali’ndeki konserlerin biletleri, 4 Şubat Cumartesi günü saat 10.00’dan itibaren;- Biletix satış noktaları, Biletix Çağrı Merkezi (0216 556 98 00) İKSV merkezinden satışa sunuluyor.İstanbul Müzik Festivali bilet fiyatları, 30 TL ile 400 TL arasında değişiyor. Tüm bilet alımlarında kredi kartı geçerli. Öğrenci biletleri ise İKSV gişesinden kimlik kartı gösterilerek satın alınabilecek
AÇILIŞ TÖRENİ VE KONSERİ,
40. İstanbul Müzik Festivali’nin 31 Mayıs Perşembe akşamı Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek Açılış Töreni ve Konseri’ni izlemek isteyen müzikseverler biletlerini 4 Şubat Cumartesi gününden itibaren Biletix satış sistemi üzerinden ve İKSV merkezinden satın alabilir. İstanbul Müzik Festivali Açılış Töreni ve Konseri’nin bilet fiyatları ise 120 TL, 80 TL, 50 TL ve öğrenci 30 TL.Festival sponsorlarına ve katkıda bulunan kuruluşlara birer teşekkür plaketinin sunulacağı Açılış Töreni’nde ayrıca, yorumculuğunun yanı sıra besteci kimliğiyle de tanınan, aralarında Diapason d’Or ve MIDEM Classical Award’ın da bulunduğu pek çok ödüle değer görülen, ünlü piyanist Hüseyin Sermet’e festivalin Onur Ödülü takdim edilecek. Törenin ardından gerçekleştirilecek Açılış Konseri’nde, şef Sascha Goetzel yönetimindeki Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası, Kültür Bakanlığı Devlet Çoksesli Korosu ile Beethoven’ın 9. Senfonisini seslendirecek. Açılış konserinin solistleri geçtiğimiz yıllarda festivalin genç yetenekleri ve Leyla Gencer Şan Yarışması’nın ödüllüleri olan, bugün dünyanın birçok önemli opera evinde başrol oynayan soprano Simge Büyükedes, alto Ezgi Kutlu, tenor Cenk Bıyık ve bas Burak Bilgili olacak.
“BiTamBiÖğrenci” PROJESİYLE ÖĞRENCİLERE DESTEK OLMAK İSTER MİSİNİZ?
İKSV, 2007 yılında başlattığı “BiTamBiÖğrenci” projesinin kapsamını 2012 yılından itibaren genişleterek, işbirliği içinde bulunduğu çeşitli sivil toplum kuruluşlarının desteğiyle, sanata duyarlı herkesi, kültürel etkinliklere katılma şansı bulamayan öğrencileri sanatla buluşturmaya devam ediyor. Sanatseverler, 40. İstanbul Müzik Festivali’ndeki konserlere Biletix satış sistemi üzerinden ya da İKSV merkezinden, “BiTamBiÖğrenci” projesine destek vererek, 15 veya 50 TL’lik bir katkıyla festivaldeki tüm konserlere 3 ila 10 öğrencinin katılmasını sağlayabilecekler.
LALE KART ÜYELERİNE ÖNCELİK
Lale Kart sahipleri festival biletlerinde %20–25 oranındaki “Lale üyelerine özel indirim”lerden yararlanabiliyor. Siyah ve Beyaz Lale üyeleri öncelikli biletlerini dünden itibaren alırken, Kırmızı ve Sarı Lale üyeleri ise 1-3 Şubat tarihleri arasında alabilirler.

Etiketler: , ,
Yorum Yapın

Yorum yapılmamış »

Hiç Yorum Yok.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URL

Yorum Yapın