Reklamlar Yazar Yazar Tarih 28 Mayıs 2010
 Manganın Final Provası

Manganın Final Provası

Manganın Final Provası

Norveç’in başkenti Oslo’da gerçekleştirilen 55. Eurovision Şarkı Yarışması’nın ikinci yarı finalinde 17. sırada Türkiye’yi temsilen sahneye çıkan maNga, “We Could Be The Same” adlı parçasıyla salonda bulunan 16 bin kişiden büyük alkış topladı ve finale yükseldi.

Sahneye stilist Mehmet Acar tarafından hazırlanan “Que” firmasının kostümleri ile çıkan Manga, Genevieve Cleary’in koreografisi ile diğer ülkelerden değişik bir performans sergiledi. Sahnede robot olarak çıkıp insana dönen ve vokalist Ferman’a sarılan Natalie Marrable’ın, lazer ışıkları ile donanmış giydiği 70 kiloluk kostümü büyük bir ilgi gördü. Yarışmanın sunucularından Erik Solbakken, son üç parçayı anons ederken kravatlarında Türk, Gürcü ve Hırvat bayraklarını kullandı. Finalde yarışmaya hak kazanan diğer ülkeler, Gürcistan, Ukrayna, Kıbrıs Rum Kesimi, İsrail, İrlanda, Azerbaycan, Romanya, Ermenistan ve Danimarka oldu.

“FİNALE ÇIKMAMIZ SÜRPRİZ DEĞİL”

Norveç’in başkenti Oslo’da yapılan 55. Eurovision Şarkı Yarışmasında Türkiye’yi temsil eden Rock grubu Manga, “We Could Be The Same” adlı parçasıyla finale yükseldikten sonra bunun sürpriz olmadığını bildirdi.

Manga’nın vokalisti Ferman Akgül, en çok zarfların açıldığında heyecanlandığını belirterek, “Ben kendi adıma o kadar heyecanlanacağımı düşünmemiştim. Ama, güzel bir an yaşadık. Çok mutluyum” dedi.

Gitarist Yağmur Sarıgül paniğe kapılmadığını söylerken “Kendi kendime niye heyecanlanmadığımı merak ettim. Zarfların açılışında hafif bir heyecan hissettim. Ama bayrağımız üçüncü olarak çıkınca ’tamam devam ediyoruz’ diye de sevindim” diye konuştu.

Bas Gitarist Cem Bahtiyar ise “Sahneye çıkmaya 15 saniye kala kulaklığımın kablosunun çıkması nedeniyle neredeyse bayılacaktım” diye konuştu.

Bahtiyar bunun Eurovision gibi bir yarışmada sanatçının başına gelebilecek en kötü olay olduğunu vurgularken, “Gerçekten kötü oldum. Sahnede hiçbir heyecan yaşamadım ancak zarfların açılmasını beklerken tırnak ısırtıcı anlar yaşadım” diyen Bahtiyar, çok mutlu olduğunu da dile getirdi.

DJ Efe ise “Aldığımız zafer nedeniyle halen kendime gelemedim” diye konuşurken, “Green Room” da beklerken heyecanlandığını ancak Türkiye’nin üçüncü olarak finale yükseldiğini duyduğunda çok sevindiğini belirtti.

Baterist Özgür Öney grubun açıklamalarına katıldığını söylemekle yetindi.

Finalde 13’üncü olarak yarışmak istediklerini, 13’ün şanslı numara olduğuna inandıklarını anlatan Ferman Akgül, “(Gürcistan’ı temsil eden) Sofia Nizhardize o numarayı bizden çaldı” diye şaka yaptı. Yarı finalde olduğu gibi finalde de “Gürcistan’dan sonra 14. olarak sahneye çıkacağız” diyen Manga üyeleri, bunun ilgniç bir rastlantı olduğunu söyledi.

Eurovision Şarkı Yarışması’nın “havasını iyice kaptıklarını” anlatan ünlü Rock grubu, aslında yarı canlı çalmaktan hoşlanmadıklarını da dile getirdi.

Ferman Akgül “Biz rock grubu olarak tam canlı performans yapmaktan hoşlanıyoruz.

Ancak Eurovision Şarkı Yarışması değişik kurallar gerektiriyor. Buna rağmen Eurovision kadar profesyonel, tam vaktinde ve tam teşkilatlı çalışan bir organizasyon görmedik, hayran kaldık” dedi.

Yarı finalde Manga’ya güvenenler ve oy verenlere teşekkür eden sanatçılar, finalde de destek bekledikleri belirtti.

Öte yandan Delegasyon Başkanı Bahtiyar Sis, Manga’nın finale yükselmesinin büyük bir sürpriz olmadığını ancak 2. yarı final grubunda yarışan ülkelerin daha güçlü olduğuna dikkati çekti. Çok büyük favori ve çok farklı bir şarkı görmediklerini dile getiren Bahtiyar Sis, Türkiye’yi temsil eden Manga’nın şarkısının diğer ülkelerden ayrışan iyi bir performans olduğunu ifade etti.

Etiketler: , , , , , ,
Yorum Yapın

Yorum yapılmamış »

Hiç Yorum Yok.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URL

Yorum Yapın