Reklamlar Yazar Yazar Tarih 07 Şubat 2011


Şenol Güneşten Açıklama

Şenol Güneş: Yarış yeniden başlıyor
“Herkes Fenerbahçe’yi öne çıkarmaya çalışıyor. Ama asıl rakibimiz Bursaspor”


Trabzonspor Teknik Direktörü Şenol Güneş, lige bu haftadan itibaren Bursaspor’la eşit olarak başlayacaklarını hatırlattı ve “Herkes Fenerbahçe’yi öne çıkarmaya çalışıyor. Ama asıl rakibimiz Bursaspor” dedi.
Spor Toto Süper Ligi’nin ikinci yarısının ilk üç haftasında 7 puan kaybeden Trabzonspor’da sorunun nedenleri araştırılıyor. Takım içerisinde her maç performansı daha kötüye giden oyuncuların ciddi şekilde uyarılacağı öğrenilirken, yeni transferlerin de artık takıma monte edileceği belirtildi. Teknik Direktör Şenol Güneş, son haftalarda yaşanılan puan kayıplarının can sıkıcı olduğunu kabul etti ve “Lig bir yarış ve şimdi yarış yeniden başlıyor. 14 maçımız kaldı. Şu anda yarışa Bursaspor’la birlikte eşit başlıyoruz. Daha önce de Bursaspor’un şampiyonluk için şansı olduğunu söylemiştik. Herkes Fenerbahçe’yi öne çıkarmaya çalışıyor ama biz Bursaspor’un avantajının fazla olduğunu daha önce de söylemiştik. Ayrıca buna Kayserispor’un ve Beşiktaş’ın da eklenebileceğini söylüyorum. Bu yarış çok kızışacak” diye konuştu.

“İKİ FORVETE DÖNEBİLİRİZ”
Güneş, çok zorlu iki deplasman maçı oynayacaklarını da ifade ederek, “Önce Sivas ardından da Manisaspor ile karşılaşacağız. Her takım gibi kazanmak için sahaya çıkacağız. Bu aşamadan sonra puan kaybına tahammülümüz yok. Bu puan kayıplarını belki uzun vadede bekliyorduk ama erken olması işimizi zorlaştırdı. Yeni aldığımız oyuncuların mevcut oyunculardan daha iyisini vereceğini bilsem onları oynatırdım. Zaten Piotr Brozek gripti. Pawel’i ise daha hazır olduğu için kadroya aldım ama bence hem Umut, hem de Burak maça asıldılar. İki forvete döndüğümüzde Pawel’in iyi olması gerek. O iyi olursa iki forvetle oynayabiliriz. Futbolcularımın kazanmak için ellerinden geleni yaptığını düşünüyorum ama daha iyisini de yapabileceğimizi biliyorum” dedi.

BAŞKAN ŞENER ADETA YIKILDI
Medical Park Antalyaspor ile oynanan maç öncesi tribünde oldukça heyecanlı olan ve maçın başlamasını sabırsızlıkla bekleyen Başkan Sadri Şener 90 dakika sonunda adeta yıkıldı. Açıklama yapmadan stattan ayrılan Şener’in moralinin oldukça bozuk olduğu gözlendi. Teknik Direktör Şenol Güneş ve kurmaylarıyla bir durum değerlendirmesi yapması beklenen Şener’in oyunculara verilen primleri de bir daha gözden geçirmesi bekleniyor. Bugüne kadar ödemelerde hiçbir aksama olmaması için yoğun çaba harcayan Şener’in, bundan sonraki süreçte de aynı duyarlılığı göstereceği biliniyor. Maç sonunda İstanbul’a geri dönmeyen Şener’in futbolculara moral vermek için Trabzon’da kalmayı tercih ettiği de öğrenildi.

YEREL BASIN ÖFKE DOLU: “FENERASYON HORTLADI”
Bu arada Trabzon’dan yayın yapan yerel gazetelerde son haftalarda yaşanılan hakem hatalarına vurgu yaptı. Takıma sahip çıkan gazeteler, yeniden çıkışın yaşanacağı inancını taşıyor. Taka Gazetesi, “Ne oldu böyle, ne oldu bize” başlığıyla maçı anlatırken, “Şampiyon olmamız engellenemez” ve “Fenerasyon hortladı” başlıklarıyla son haftalarda yaşanan hakem hatalarına vurgu yaptı. Gazete, “1996 ve 2004 yıllarındaki oyunların tekrarı sergileniyor. Hüseyin Göçek’in kararları isyan ettirdi” cümleleriyle de, Trabzonspor’un üzerine oyunların oynandığını ifade ediyor. Karadeniz Gazetesi, “Kolbastı değil, sıkıntı bastı!..”, Günebakış Gazetesi, “Çok acı çekiyoruz ama yılmayacağız” ve “Bir penaltıyı yedi: Hüseyin Göçek meslektaşları gibi Trabzonspor’u durdurmaya çalıştı” başlıklarını attı. İlkhaber Gazetesi, “Durdurun şu hakemleri” başlığıyla çok sert bir manşet atarken, haberin içeriğinde, “Hüseyin Göçek vermediği penaltı ve kararlar ile oyunun yavaşlatılmasına göz yumarak, maçın gidişatına etki etti” açıklamasına yer verdi. Kuzey Ekspres Gazetesi de, “Kan kaybı sürüyor, koltuk sallanıyor” manşetiyle Antalyaspor beraberliğini okuyucularına aktardı.

Alıntı : Milliyet

Etiketler: , , , , , , , , , , , , , , ,
Yorum Yapın

Yorum yapılmamış »

Hiç Yorum Yok.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URL

Yorum Yapın