Reklamlar Yazar Lavinya Tarih 11 Mart 2012
 Tıp Haftası

Tıp Haftası

Tıp Haftası

İstanbul Tabip Odası etkinlikleri bu sene 12-18 Mart tarihleri arasında kutlayacak.

Her sene geleneksel olarak İstanbul Tabip Odası tarafından organize edilen 14 Mart Tıp Haftası etkinlikleri bu sene de dolu dolu. İstanbul Tabip Odası etkinlikleri bu sene 12-18 Mart tarihleri arasında kutlayacak. Kültürel etkinlikler ve mesleki sorunların konuşulduğu toplantı ve forumlarla dolu dolu olan haftada, İstanbul Tabip Odası’nın gelenekselleşen ödülleri bu sene de veriliyor. Aralarında Basında Sağlık, Dr. Nejat Yazıcıoğlu İşçi Sağlığı Hizmet ve Araştırma, Diş Hekimi Sevinç Özgüner Demokrasi ve Barış ödülleri 17 Mart Cumartesi günü Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nde yapılacak törenle sahiplerini bulacak.
ZÜLFÜ LİVANELİ HEKİMLERİN BAYRAMINI KUTLUYOR…14 Tıp Haftası kültürel etkinlikleri, İstanbul Tabip Odası’nın kurduğu Türk Sanat Müziği Korosu’nun Serap Mutlu Akbulut’un konuk sanatçı olarak katılacağı Türk Sanat Müziği Konseri ile başlayacak. Tıp fakültesi öğrencileri tarafından verilecek Pop –Rock ve Anadolu’dan Ezgiler konserleriyle şenlenecek olan hafta 17 Mart Cumartesi günü Maslak’ta Darüşşafaka Ayhan Şahenk Kapalı Spor Salonu’nda yapılacak Zülfü Livaneli Konseri ile son bulacak.
HEKİMLER SENDİKALAŞMAYI TARTIŞACAK…Hekimlerin ve sağlık çalışanlarının yaşadığı sıkıntılar da 14 Mart Tıp Haftası etkinlikleri içerisinde tartışmaya açılıyor. Eğitim ve nitelikli sağlık hizmetine en çok hasar verecek olan performans sistemi ve giderek özel sağlık sektörü lehine değişen sağlık sistemi nedeniyle “Sağlık Sisteminde Performans Uygulamaları ve Etik Sorunlar”, “Bir Şey Yapmalı: Hekimlikte Sendikalaşma” konulu forumlar dikkat çekici. 12-18 Mart tarihleri arasında kutlanan haftanın sonunda, 33 saat kesintisiz çalışmak istemeyen asistan, performans sistemi ile eğitim veremeyen öğretim görevlisi, serbest çalışma hakkı elinden alınan hekim, 18 Mart Pazar saat 12.00’de Tünel’den Taksim’e yürüyecek.

Etiketler: , , , ,
Yorum Yapın

Yorum yapılmamış »

Hiç Yorum Yok.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URL

Yorum Yapın