Reklamlar Yazar Lavinya Tarih 15 Şubat 2012
 Tuluyhan Uğurlu ‘Sevgililer Günü’ Konseri

Tuluyhan Uğurlu ‘Sevgililer Günü’ Konseri

Tuluyhan Uğurlu ‘Sevgililer Günü’ Konseri

Piyanist Tuluyhan Uğurlu, 14 Şubat Sevgililer Günü’nde vereceği konserde, müzik ve görüntülerle aşkı anlatacak
Piyanist Tuluyhan Uğurlu, konserini 14 Şubat salı akşamı Caddebostan Kültür Merkezi’nde verecek.
Müzikle senkronize görsel sunumda aşkın her halinin anlatılacağı konserde, aşkı ve sevgiyi anlatan duygusal ve düşündürücü bir eser olan ”Sevginin Başyapıtları” seslendirilecek.
Konser, Mevlana’nın ”Kainat birbirine sevgi ile bağlanmış, sevgisiz insandan dünya korkarmış” dizeleri ile başlayacak. Ege’den mitolojik bir hikaye olan ”Echo ve Narcissus”un aşklarının anlatılacağı konser, tarih boyunca aşk hikayelerinin anlatıldığı bölümde de Shakespeare, Attila İlhan, Pablo Neruda’nın şiirleriyle desteklenecek. Konserde, doğunun hüzünlü aşk hikayeleri, İstanbul aşkı, mesleğine tutku ile bağlanan Michalangelo, Leonardo ve Madame Curie’nin hikayeleri, lise edebiyat kitaplarından hüzünlü bir aşk şiiri Annabel Lee, Latife Hanım ve Mustafa Kemal’in aşk hikayeleri, Anadolu’da vatan aşkı anlatılacak. Konser, tasavvufta aşk, aşkın ve tutkunun her halinin anlatıldığı duygulu bir finalle sona erecek.
Konserde, Tuluyhan Uğurlu’ya kavalda Murat Toraman, elektro gitar ve yaylı tamburda Uğur Varol, vurmalı enstrümanlarda Gürkan Özkan eşlik edecek.

Etiketler: , , ,
Yorum Yapın

Yorum yapılmamış »

Hiç Yorum Yok.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URL

Yorum Yapın