Ö Chat Yasaları
Ö Chat Odası
Ö Tanışma
Ö Komik Chat
Ö Chat Nedir
Ö Chat Haberleri
Ö Güzel Sözler
 
Ö Aşk Nedir
Ö Sevgi Nedir
Ö Aşkın Kuralları
Ö Aşkın 50 İşareti
Ö Biten Aşklar
Ö Çiçeklerin Dili
Ö Sağlıklı İlişki
Ö Sevgili Ne İster
Ö Aşk Şiirleri
Ö Sevgiliye Özel
 
Ö Abdest Nasıl Alınır?
Ö 32 Farz
Ö Rüya Tabirleri
Ö Namaz Kılmak
Ö Günah ve Sevap
Ö Orucu Bozan Şeyler
Ö Oruç
Ö Namaz
Ö Kandil Mesajları
Ö Kadir Gecesi Smsleri
Ö Alevilik Nedir
Ö Temel Kavramlar
Ö S.A.V. Hayatı
Ö Diğer Dini Bilgiler
Akenna.Net Sohbet Forum Mirc Radyo İletişim
Ö  Açılış Sayfası Yap
 
Ö
 Sık Kullanılanlara Ekle
 
Ö
 Sitene Chat Ekle
 
Ö Neden Öpüşüyoruz
Ö İlk Gece
Ö Burçlara Göre Cinsellik
Ö Cinsel Yaşam Riskleri
Ö Kötü Anılara Son
Ö Zevkin Anahtarı Kaslar
Ö Sex Oyunları Önemli
Ö Cinsel Bilgiler Tümü
Ö Bebek Resimleri
 
Ö Yaza Hazırlık Diyeti
Ö Tatil Diyeti
Ö Ton Balıklı Diyet
Ö Şeker Diyeti
Ö Sebze Diyeti
Ö Hızlı incelme Diyeti
Ö Göbek Eriten Diyet
Ö G-String Diyeti
Ö Aile Diyeti
Ö Tüm Diyetler
 
Ö Nickserv Komutları
Ö Chanserv Komutları
Ö Operserv Komutları
Ö Telnet Komutları
Ö Web Bilgileri
 
Ö Bebek İsimleri
Ö Özlü Sözler
Ö Burçlar
 Bu Çarkıfelek Oyunlarında Yeniliklerin bazıları şunlardır:

 
 


1) En büyük yenilik Çarkıfelek Oyunları size kolaylık sağlayacak yeni menülerin eklenmesi olmuştur. Bu menüler şöyledir:

a) Toolbar menüsü : Bu menü kolayca oyun oynayabileceksiniz. Her zaman bu menu gözönünde olduğu için, oyunun ayarlarına ulaşımını kolaylıkla yapabileceksiniz…

b) Kanal menüsü: yarişmanın oynandığı kanalda otomatik olarak çıkacak bir menü oluşturuldu. Bu menüyle Kolaylıkla Oyunu başlatabilecek, Oyunu durdurabileceksiniz. Eğer yetkiniz varsa Chanservden op olabileceksiniz.

3) Çarkıfelek Oyunlarında Diğer göze çarpan yenilik Undernet ve Dalnet Serverlerine yönelik oluşturulan Services bölümü kaldırıldı.

4) yarişma kanalındaki yarismacinin sorduğu soruları bildiğinizde, size gönderilen Tebrik mesajları genişletildi. Ayrıca Bu tebrik mesajlarının kullanımında da bir kontrol imkanı size sunuldu: ister tek tebrik mesajı, ister mesajları karışık şekilde kullanabilirsiniz. Bununla ilgili ayar F6 tuşuna bastığınızda açılan Genel ayarlar menüsünde yer alan "Tebrik mesajları karışık olsun" seçeneğidir.

5)Çarkıfelek Oyunlarında Önemli bir başka yenilik de Büyük Ödül oyununa bazı yeni özelliklerin eklenmesi olmuştur. F12 tuşuyla Büyük Ödül Ayarlarını içeren diyalogu açabilirsiniz.

6) Başka bir önemli bir değişiklik ise; Renk Menüsünün sadeleştirilmesi olmuştur. Yeni renk ayarlarında daha çok ihtiyaç duyulan yerlerin renklerini ayarlayabilme özelliği eklendi. Bununla ilgili ayarlara Renk Ayarları bölümünden, Diğer renkler yerinden ulaşabilirsiniz...

7) Çarkıfelek Oyunlarına dışarıdan soru eklenebilme özelliği tekrar eklendi. Oyun oynayan herhangi birisi Çarkıfelek Oyunlarına !ekle soru*cevap komutuyla dışarıdan soru eklebileyecek. Bu eklenen sorular Lst klasöründe ekle.txt adlı dosyaya sizin incelenmeniz adına eklenecektir.

8) Diğer önemli bir özellik ise; Çarkıfelek Oyunlarının Özel Ayarlar menüsü dialogu adı altında yeni özellikler eklendi. Bu menüye F4 tuşuyla ulaşabilirsiniz. Bu menüde ise şunlar yer almaktadır:

Cococola hediye etme özelliği,
Sorular bilinemediği zaman cevapları söyleyip söylememesi özelliği
Belirli Puan alanlara otomatik voice verme özelliği,
Kanalda kimse olmadığı zaman otomatik olarak oyunun durdurulabilmesi özelliği,
kanalda oyun Oynanmadığı zaman belirlenen süreyi tekrarlayıcı şekilde kanala mesaj atması

9) Bazı hatalı sorular çıkarıldı ve yeni sorular eklendi.

10) Genel ayarlar Menüsünde de yer alan Yardım menüsü genişletildi ve bu Yardım menüsü oluşturuldu ve Komutlar menüsü değiştirilerek genişletildi ve bu menüye eklendi. Bu menüyü F1 tuşuyla açabilirsiniz. Ayrıca bu menüye genel ayarlar menüsü diyalogundan da ulaşabilirsiniz.

11) Çarkıfelek Oyunlarında kullanılan temel Komut Listesi sadeleştirildi. Ayrıca bu doğrultuda Komut düzenleme menüsüde sadeleştirildi. ( Genel ayarlar Menüsünde Komut ayarları yerinden komutların kullanımıyla ilgili izini verebileceksiniz.)

12) tuşuna basarak ulaşabilirsiniz…

13) Çarkıfelek Oyunlarına gönderilen mesajları kontrol edebilme ve daha fazla mesaj gönderebilme veya size özel mesajları kanala yollayabilme imkanını veren dialogda düzenlendi. F11 tuşuna basarak bu menüye ulaşabilirsiniz...

14) Çarkıfelek Oyunlarına userler girdiği zaman puanlarını bildiren ve kanala daha once girip girmediğini bildiren, Kanal girişleri Sayımı özelliği yeniden düzenlendi.
( Artık şu nickli arkadaş daha önce kanala girdi mi? diye merak etmenize gerek yok. Çarkıfelek Oyunlarında size bu bilgi otomatik olarak verilecektir. ) Bu ayara Genel ayarlar Menüsünden ulaşabileceksiniz…

15) Çarkıfelek Oyunlarında kullanılan Komutlar sadeleştirildi. Bu komut listesi ve nasıl kullanıldıkları bu menüde iyice tanıtılacaktır.

16) İpucu sistemi geliştirildi. !ipucu komutunda İpucunun ilk harfini, !!ipucu komutunda ise botun son harfini (veya yarışma kanalında ayarlanmışsa daha fazla harf) ipucu olarak verecektir.
17) +cevapkontrol özelliği ile Çarkıfelek Oyunlarına soruları kontrol edebilme özelliğide eklendi..

18) Çarkıfelek Oyunlarında yer alan soruların sayımının gerçekleştirilebileceği (yani Çarkıfelek Oyunlarınızda toplam kaç soru var) bir özellik eklendi..
19) Çarkıfelek Oyunlarında Kullanılan Nicklist icon olayı geliştirildi. NickListesi için ister nicklerinizi renklendirebileceksiniz ister iconlaştırabileceksiniz. İconlaştırmada icon seçme (toplam 40) ve yazıların rengini ayarlayabilme seçeneklerine sahipsiniz.. Ayrıca Iconlaştırmada Mouse imlec olayı eklendi. Sadece nicklistesi menüsünde çalışacak mouse imleciniz vardır...

Çarkıfelek Oyunları Komutları :
Çarkıfelek Oyunları sorusuna
Çarkıfelek Oyunları sayim sonucu
Çarkıfelek Oyunları sorulanlarinsayisi
sayimzamaniguncelle

Çarkıfelek Oyunları Resimleri:
Genel Ayarlar ve Ana görünüm:
yarişma dosyası
Diğer Ayarlar ve Özel Ayarlar
Soru/Skor Ayarları ve Büyük Ödül Ayarı
Çarkıfelek Oyunları Mesaj Ayarları
Komut Ayarları
 

sohbet - chat

oyun komedi sohbet siteleri